Kontakta oss

  • 031-3683450
  • Götaplatsen, 412 56 Göteborg
  • goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Lektionsbokning

Museilektioner bokas via Göteborgs museers lektionsprogram. Läs mer på museilektioner.se

Leveransadress

Göteborgs Konsthall
Ekmansgatan 8
412 56 Göteborg

Faktureringsadress

Göteborgs Konsthall
N690/Kulturförvaltningen
Intraservice
405 38 Göteborg

Organisationsnummer

212000-1355

Jobbansökningar & praktik

Göteborgs Stad kan tyvärr inte ta emot spontanansökningar. Du är istället välkommen att söka lediga tjänster  hos Göteborgs Konsthall via följande länk: Sök lediga jobb inom Göteborgs Stad. Göteborgs Konsthall tar emot ett begränsat antal praktikanter från högskole- och universitetsutbildningar inom ämnen och yrken som är relevanta för verksamheten. Förfrågningar om praktik skickas per mail till goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se.

Personal

Stina Edblom

Konstnärlig ledare

  • 031-368 34 63
  •  stina.edblom@kultur.goteborg.se

Mathilda Frykberg

Värd

  • mathilda.frykberg@kultur.goteborg.se

Patrik Haggren

Vikarierande värd /utställningskoordinator

  • patrik.haggren@kultur.goteborg.se

Andréas Hagström

Programansvarig/värd

  • 031-368 34 56
  • andreas.hagstrom@kultur.goteborg.se

Mattias Norström

Tekniker

  • 031-368 34 52
  •  mattias.norstrom@kultur.goteborg.se

Suad Omar

Värd

  • suad.omar@kultur.goteborg.se

Mija Renström

Intendent för pedagogik

  • 031-368 34 57
  • mija.renstrom@kultur.goteborg.se

Ann-Sofi Roxhage

Enhetschef

  • 031 368 34 61
  • ann-sofi.roxhage@kultur.goteborg.se

Senja Salander 

Vikarierande värd/konstpedagog

  • senja.salander@kultur.goteborg.se

Malin Sandberg

Kommunikatör

  • 031-368 36 90 / 0728-554388
  • malin.sandberg@kultur.goteborg.se

Liv Stoltz

Utställningsintendent/projektledare

  • 031-368 34 58
  • liv.stoltz@kultur.goteborg.se

Elisabet Udd

Intendent för pedagogik/konstpedagog

  • 031-368 34 53
  • elisabet.udd@kultur.goteborg.se